طراح سایت
طراحی انواع وب سایت فروشگاهی ، شرکتی ، پرتال ، خبری ، دایرکتوری و... و انواع اپلیکیشن اندروید و ios همچنین طراحی و پخش تیزر و مالتی مدیا از شبکه های داخلی و بین المللی

بازاریابی شبکه های اجتماعی

مدیریت و بهینه سازی وب سایت وردپرسی

ایجاد وب سایت فروشگاهی همراه با اپلیکیشن اندروید

بهبود سئو گوگل

راه اندازی سیستم فروش آنلاین خدمات

همین اکنون با ما تماس بگیرید.
ایران - اصفهان - خیابان امام خمینی (ره) - بلوار بهارستان

+989211186595

info@ttshahr.ir

مشاوره کاملا رایگان :)

09211186595

ایران-اصفهان-امام خمینی-بهارستان غربی

پرش

طراحی سایت در سال ۱۳۹۶ چگونه خواهد بود

طراحی سایت در سال ۱۳۹۶ چگونه خواهد بود

طراحی وب در سال ۱۳۹۶ چگونه خواهد بود
طراحی وب به سرعت در حال پیشرفت است و بیشتر از هر زمان دیگری رقابتی شده. در چنین شرایطی بروز نگهداشتن وبسایت با آخرین مدهای طراحی، کمک زیادی به ترافیک سایت خواهد کرد. به همین دلیل باید همیشه یک قدم جلوتر از رقبا باشید و آینده نگری کنید.
در این مقاله، بعضی از مسائلی که صنعت طراحی دیجیتال در سال ۱۳۹۶ را شکل خواهد داد بررسی می کنیم. بعضی از این تکنولوژی ها در طراحی وب قابل استفاده اند و در حقیقت بعضی از قالب های آماده سایت ها همین الآن هم از آن ها استفاده می کنند.

ریزکنش های میکرو
در سال ۱۳۹۴ “ریزکنش ها” بر سر زبان ها افتاده بود. ریزکنش ها محصولاتی هستند بر پایه کنش و واکنش یا اثر متقابل که تک وظیفه ای هستند. مثلا فشار دادن یکی از دکمه های کیبورد، تنظیم ساعت زنگدار، زدن دکمه لایک از جمله ریزکنش ها هستند. وقتی وارد فیسبوک یا لینکدین می شوید با ده ها ریزکنش سر و کار دارید که بیشترشان آنقدر ریزند که دیده نمی شوند یا اصلا قابل توجه نیستند.
برنامه ها و خدمات کم کم به طرفی می روند که کوچک و دارای کاربردی خاص باشند. طراحی سایت در سال ۱۳۹۶ ریزکنش های میکرو کاربرد موبایل ها را هم تغییر خواهند داد.
پیشرفت برنامه های وضعیت آب و هوا
وضعیت آب و هوا همیشه جز ضروری زندگی ما بوده. خیلی از ما برنامه های پیش بینی وضعیت آب و هوا را نصب کرده و بر اساس تغییرات آب و هوایی برنامه روزانه مان را تنظیم می کنیم. در گذشته آب و هوا ثبات بیشتری داشت، ولی به خاطر تغییرات آب و هوایی کره زمین، امروز شرایط آب و هوایی متنوع تر شده و نیاز ما به چک کردن آب و هوا را افزایش داده.
توسعه دهندگان هم کم کم به سمت استفاده بیشتر از این برنامه ها می روند. کاربران تلفن های همراه هم این روزها بیشتر موبایلشان را چک می کنند تا از آخرین وضعیت آب و هوا با خبر باشند.
سال ۱۳۹۴ پرچم دار برنامه های آب و هوایی بود، اما در آینده نیاز به این برنامه ها حتی از آن هم بیشتر خواهد شد. پس منتظر گسترش اپلیکیشن های آب و هوایی باشید.
بازخورد های لمسی
بازخورد لمسی همان تکنولوژی های لمسی هستند. مثلا صفحه کلیدی که روی صفحه موبایل با لمس کار می کند در واقع از تکنولوژی بازخورد لمسی استفاده می کند.
پیشرفت های تکنولوژی در طول سال ها بسیار پیچیده شده. با محبوب تر شدن موبایل های با کیفیت و گران، تکنولوژی هایی استفاده شده در تلفن های همراه در آینده پیشرفته تر می شوند تا هزینه های EAP را کاهش دهند.
با تکنولوژی لمس، کار با برنامه ها خیلی راحت تر شده. وبسایتی که این تکنولوژی را پشتیبانی کند در واقع بخاطر راحتی کار و سهولت در خواندن مطلب و بالا و پایین کردن متن یا زدن دکمه ها کاربران را ترغیب می کند که در سایت بمانند.
یکی از اولین شرکت هایی که شروع به استفاده از این تکنولوژی کرد شرکت دیزنی بود که یک الگوریتم مرتبط با آن هم ساخته است.
بهینه سازی دوره اضطراب
به فاصله زمانی از وقتی که یک عمل را انجام داده ایم تا وقتی که پاسخش را دریافت کنیم “دوره اضطراب” می گویند. مثلا فاصله کوتاه بین کلیک کردن یک صفحه تا زمان باز شدن و مشاهده آن.
این تأخیر معمولا به علت زمان بارگذاری صفحه رخ می دهد و کاربر را تا باز شدن صفحه گیج و بی خبر نگه می دارد و اگر صفحه باز نشود شاید کاربر بخاطر تجربه بدی که داشته در آینده دیگر به محصول شما نزدیک نشود.
طراحان امروزه از این دوره اضطراب استفاده و صفحات انتظار را طراحی کرده اند که تا باز شدن و بارگذاری کامل صفحه مقصد، صفحه انتظار را نمایش می دهند. این صفحه انتظار می تواند یک پیش نمایش از صفحه مقصد باشد تا کاربر بتواند آنچه خواهد دید را پیش بینی کند و نگرانی درباره محتوایی که خواهد دید نداشته باشد.
طراحی سن-کنشی
همانطور که امروز طراحی کنشی سایت ها محتوا را با اندازه صفحه نمایش وفق می دهد، در آینده شاهد طراحی دیجیتالی خواهیم بود که بر اساس سن کاربر با نیازهایش سازگار می شود.
اکنون مدتیست که شرکت های تبلیغات آنلاین محتوایشان را با علایق کاربر تطبیق می دهند و بعید نیست که در آینده هم ادامه و گسترش پیدا کند. منتظر باشید وبسایت هایی ببینید که بر اساس سن کاربر، محتوای متفاوتی را ارائه می دهند. به این ترتیب افراد مختلف با سن های متفاوت کتاب های یکسان نمی خوانند یا ویدئو های مشابه نمی بینند.
تا ۱۳۹۶ برای وبسایت ها متاداده هایی- مثل موارد زیر- تولید می شوند که با هر سنی سازگار می شوند:

  • باز و جمع شدن فهرست ها بر اساس میزان مهارت کاربر خواهد بود. برای تازه کارها، رابط کاربری خلاصه و ساده شده گشت و گذار در سایت یا اپلیکیشن را راحت تر می کند. این رابط کاربری از عناصری که کاربر قبلا تجربه کرده و با آن ها آشناست استفاده خواهد کرد.
  • فونت ها برای کاربران مسن درشت تر و خواناتر می شوند.
  • رنگ ها به طور خودکار بر اساس سن کاربر تغییر می کند تا جوان تر ها رنگ های پرجوش و خروش تر و مسن تر ها رنگ های ملایم تر ببینند.

از طراحی مادی تا طراحی بافتی
از سال ۱۳۹۲، طراحی مادی – که توسط گوگل معرفی شد – تا مدت ها در پیش بینی ها عنوان می شد اما در سال ۱۳۹۴ فقط در طراحی سایت و اپلیکیشن توانست توجه ها را جلب کند. تصور کنید با این ابتکار طراحی سال ۱۳۹۶ چطور خواهد بود.
به طراحی مادی “کاغذ کوانتومی” هم می گویند، چون اساسا همان کاغذ است در شکل دیجیتالی. سخنگوی گوگل در این مورد گفته:
“بر خلاف کاغذ واقعی، ماده دیجیتالی ما می تواند هوشمندانه گسترده شود و تغییر شکل پیدا کند. همانطور که ماده، زاویه و سطوح فیزیکی دارد، سایه ها و پیوستگی ها هم به طراحی مادی ظاهر فیزیکی می دهد تا قابل لمس شود.”
هرچند این مد جدید طراحی نمی تواند پایان دوره طراحی دیجیتال یا آنالوگ را رقم بزند ولی شاید وقتش رسیده باشد که طراحی مادی، با وجود تأثیر بزرگی که بر جهان طراحان گذاشت، جا را برای طراحی بافتی باز کند.
تا اواخر سال ۱۳۹۵ طراحی اسکومورفیک به دنیای طراحی وب باز خواهد گشت. به زودی خیلی از طراحان سایت می فهمند که زیربنای طراحی مادی برای نیازهای آینده طراحی وب آماده نیست.
به همین دلیل طراحی بافتی با توانایی گردآوری ابعاد مختلف طراحی وارد عمل خواهد شد و طراحی سایت در سال ۱۳۹۶ را شکل خواهد داد.

زندگی نامه من: ...

بدون دیدگاه

یک نظر قرار دهید